...Flu'es

...Flu'es

20101011

zor kadın

bir "impossible delilah", bir yadsımanın prensesi, bir imkansız kadın hikayesi:

"aşığım / hayır değilsin. sadece seni kullanlara kendini veren bir budalasın. o kadar."

bilmek zorundayım, olanın bittiği yerde, dilini çözebilecek miyim? beynini kısırlaştırmış penis kafalılara bacaklarını açarak dünyayı değiştirmeye çalışan bir kadının şizofren bir cesareti vardır, gördüm. gerçek olmayanı görmek akıl hastalığıdır, gerçek olmayanı sevmek, benzerlik taşır. aşkı tanımak, biraz delirmek gibidir. çünkü hep bir kitap kalır geriye, ya da olmadık bir iki satır saçma salak yazı. atsan atılmaz, satsan satılmaz. "unutursan küserim, mektubunu keserim" diye içinden 10 kere tekrar edersin, deriin bir nefes alırsın, bırakmak istemezsin, ama bırakırsın.

bilmek zorundayım. gözleri delik kuklamın gözlerini kim deldi? kukla deyip geçilmez. ben ona elimi verdim. oynamadı benim elimde diye, oymadım gözlerini. ben yapmadım. yeşile çalan mavi gözleri vardı. şimdi neden yok? bilmek zorundayım. ve eskimiş kuklanın yerine yenisini almalısın dediler. oyuncaklar eskirmiş. bilmek zorundayım, yeni kuklanın gözleri hep neden çok güzeldir? ve sonra, neden delinir? söz veriyorum kollarımı bağlayıp arkama yaslanacağım; söz veriyorum senden uzak aşka yakın olacağım; içimden tam bin defa "biir ikii işte geliyor freddy! üüç döört en iyisi kapıyıı ört!" diyeceğim; n'olur benim gözlerim delinsin bu defa. n'olur korku filmine gidelim, aşk filmi olmasın.

zor kadın olmaktan bahsedenlere odipal kompleksi olan esas adamın fikri değişsin diye annesinin parfümüne benzer bir parfüm kullanmaya başlayan ve bir türlü esas olamayan kadını anlatacağım. zor kadın olmak kendini satmaktır, bunu diyeceğim hep. kendini ağırdan satmak demek, karşındakine zerre kadar değer vermiyorsun da senin zaten işin bu demek. fahişelik parayla bedenini satmaktan çok, ego jetonları karşılığında bütününü satmaktır. ve yalan, dünyanın bütün dillerinde yalan olduğu gibi, seni seviyorum diyenden kaçmak, dünyanın bütün dillerinde aşık olmamaktır.

ama kötü kabus her yeri sarar, çizgi filmleri özlerim. cesareti özlerim. korkaklığı sevenler var, ben onlardan değilim. bugün "aşk ve sigarayı" seyrettim. dostlarıma sıcak davranamadım, ve köşedeki pilavcıdan yedim akşam yemeğimi. bilmek zorundayım, zor kadın olmak, her durumda işe yarar mı? kırılmış egoyu toparlamak için, insan ruhunu şeytana bir kez satarsa, tanrı çok günah yazar mı?

kahretsin, yine aşık değilsin gördün mü? "sweet dreams" dinle. bahsettiğin kadınları hatırla. kuklalarının gözlerine bakma. onlar yalnızca kukla. zor kadın olmayı unut. bir boka yarasa, dünya zor olurdu zaten. "masumiyet"i hatırla bir de. bir de elm sokağını. evet; en iyisi sen bir tek elm sokağını hatırla. uyumayışının sebebi bu olsun. freddy krueger! ne diyordu "sana inanmıyorum" diyene; "ama ben sana inanıyorum!" başla içinden söyleyebildiğin kadar...

"biir ikii işte geliyor freddy
üüç döört en iyisi kapıyı öörtt
beeş altıı iştee kapıı açıldıı... "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder